Videovalve - tasub teada

Videovalve süsteeme on erinevaid. Üks lihtsamatest lahendustest on analoogkaamerad, milleks vajate salvestit koos kõvakettaga, analoogkaameraid, monitori ning vajalikku juhtmestikku. Kui soovite parimat pildikvaliteeti, siis soovitame IP süsteemi mis põhineb digitaalsel signaalil. Valvekaamerate pilti on võimalik reaalajas jälgida ka eemalt, ise mitte üldse kaamerate juures asudes. Selleks tuleb salvesti ühendada Internetiga ning lasta meie poolt ära seadistada.

Sobivad seadmed:

  • Android nutitelefonid ja tahvelarvutid
  • iOS nutitelefonid ja tahvelarvutid
  • Arvuti

Valvekaamerad on soodsaim viis hoida eemal pahatahtelisi inimesi, vajadusel neid ka tuvastada. Suurt rolli mängivad valvekaamerad ka töökohustuste täitmise jälgimisel. Sellepärast on väga tähtis, et kaamerate valikul ei lähtutaks mitte ainult hinnast vaid ka pildikvaliteedist.

Valvekaamera asukoht

videovalvesüsteemi kaamera

Videovalve esmasel valikul tuleb teha kindlaks mis tingimustes seda kasutada soovitakse, kas kaamera töötab aastaringselt või mitte ning kas see on sademete eest kaitstud.

Enamasti paigaldatakse tänapäeval kompaktkaameraid, mis on juba veekindlas IP66 korpuses. Seega eraldi välikorpust juurde ei ole vaja osta.

Nähtavus pimedas

Valvekaamerad on võimelised kuvama ja salvestama pilti ka pimedas. Meie asukohta arvestades on see väga tähtis funktsioon, sest talvel on meil suurem osa ajast pime. Omaduse pimedas näha annavad kaamerale selle infrapunadioodid, mis pildil on näha kaamerasilma ümber. 

Kehtib reegel, et mida rohkem on turvakaameral infrapunadioode, seda kaugemale ja selgemalt kaameraga on võimalik näha. Omalt poolt soovitame vastavalt kliendi vajadustele juurde ka infrapunaprožektorit või EXIR infrapunatehnoloogial põhinevaid valvekaameraid. 

Üldjuhul toimub valguse vähenedes infrapunadioodide sisselülitamine automaatselt, kuid on võimalik seadistada ka manuaalsele ümberlülitusele. Samuti  lähevad enamik kaameraid infrapuna sisse lülitudes automaatselt must-valgesse režiimi, et objektid selgemalt välja tuua.

Nägemisteravus

videovalvesüsteemid

Analoogkaamera nägemisteravust iseloomustab parameeter TV-line või siis TVL. Mida suurem TVL number, seda parem on pildikvaliteet. Analoogkaamerate puhul saab juba 600-700 TVL kaameratega rahuldava pildi. videovalve

IP kaamerate puhul määrab pildikvaliteedi megapixlite arv. Parima hinna ja kvaliteedi suhtega on 3MP videovalvekaamera. Erilahendusena pakume ka suurema megapixlite arvuga kaameraid.

Autode numbrimärkide ning nägude tuvastamiseks soovitame kasutada IP videovalvesüsteeme, tööliste või töö käigu jälgimiseks ning üldise ülevaate saamiseks võib paigaldada analoogsüsteemi, sest selle hind on tunduvalt odavam.

ObJektiiV

objektiiv kaamerale

Videovalve kaamera üks tähtsamaid elemente on objektiiv. Sellest sõltub kaamera nägemiskaugus ning vaatenurk. Objektiiv toimib justkui teleskoobi või binoklina – mida suurem see on, seda kaugemalt on objekte võimalik selgelt eristada.

 Objektiivi suurenemisega kaasneb samas ka vaatenurga vähenemine. Näiteks 4mm objektiivi puhul on vaatenurk umbes 76 kraadi, 12mm puhul aga 22 kraadi. Valiku teeme vastavalt kliendi vajadustele ja lähteülesandele. 

Näiteks võib kasutada 12mm objektiivi valvekaameral, mis on suunatud värava peale ning mille eesmärgiks on numbrituvastus.

Varifokaal objektiiv:  kaameral on võimalik vaatenurka ja suurendusastet seadistada vastavalt kliendi ja valvatava objekti vajadusele. Enamasti on need vahemikus 2.8 – 12 mm.

Erikaamerad

Toome mõned näited erinevatest kaameratest, kaamerate omadustest, terminitest ja muust.

Pöördkaamerad  – nende all mõistame valvekaameraid, mida on võimalik manuaalselt valvekeskusest kontrollida. Lisaks võib seadistada kaamera ise automaatselt patrullima või jälgima kogu perimeetri ulatuses kordamööda erinevaid punkte. Kaamera ühendada näiteks perimeetervalvesüsteemiga, mis annab sissetungist teada ning kaamera suunab ennast automaatselt sissetungija poole. Nendel kaameratel on tohutult erinevaid funktsioone ja võimalusi. Lihtsamate lahenduste puhul on üheks tähtsaimaks funktsiooniks smart tracking ehk kui kaamera tuvastab liikumise, suurendab see objekti sisse ning hakkab seda jälgima.

Wireless ehk juhtmevabad lahendused – paigaldatakse kohtadesse, kus juhtmete vedamine võib olla kulukas ja keerukas. Üldjuhul tavaliste juhtmevaba sisseehitatud mooduliga kaamerate signaal ei levi üle 10-20 meetri. Selleks on meil pakkuda Wifi erilahendusi, millega on juhtmevabalt võimalik signaal edastada kuni 5 km kaugusele, kuid see eeldab seda, et punktide vahel on lage maa ning objekte vahele ei jää. Väiksemad vahemaad, näiteks ühe territooriumi piires ei ole probleemiks.

Kuidas võidelda kaamera objektiivide külge kootavate ämblikuvõrkude vastu?

Loe siit: http://tarbija24.postimees.ee/3035775/lugeja-kusib-kas-on-vahendit-mis-ei-laseks-amblikel-vorku-kududa